Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt

Zwierzęta laboratoryjne 
- hodowla

Strona główna

 
 


Wiwisekcja - STOP!
 

Ten dział został poświęcony 
walce z doświadczeniami na zwierzętach

Prezydent zawetował ustawę o doświadczeniach na zwierzętach

Przekazał ja do Sejmu do ponownego rozpatrzenia, uznając za konieczne ograniczenie do minimum cierpienia zwierząt. Ustawa m.in. dopuszcza przeprowadzanie na zwierzętach testów kosmetycznych i środków higienicznych. Prezydent uznał też za nieuzasadnione wyłączenie komisji etycznych z nadzoru nad przebiegiem doświadczeń na zwierzętach oraz pozbawienia komisji etycznych prawa decydowania o dopuszczalności doświadczeń powodujących cierpienie .... więcej 

To dzięki WAM PRZYJACIOŁOM ZWIERZĄT udało się!!! 

2 lipca 2004 r Sejm przyjął prezydenckie weto 

Wiwisekcja - jak podaje "Słownik wyrazów obcych" - to zabieg operacyjny wykonywany na żywym zwierzęciu. 

Co 3 sekundy w europejskich laboratoriach umiera jeden zwierzak!

Wiele z nich jest po prostu torturowanych, umierają z powodu przeprowadzanych na nich testów i doświadczeń zarówno lekarstw, środków kosmetycznych, higienicznych jak i żywności. 

Testy te mają podobno służyć rozwojowi nauki, medycyny, dla ratowania, ochrony życia ludzi i zwierząt. Czy tak naprawdę jest?, czy testy i doświadczenia na żywych istotach są niezbędne? Przecież ludzie i zwierzęta różnią się pod względem fizjologii. 

Większość eksperymentów można zastąpić w pełni wiarygodnymi i skutecznymi metodami alternatywnymi, takimi jak np. testy na wyizolowanych kulturach tkankowych będących wiernymi modelami ludzkich tkanek, obecna wiedza dostarcza nam wiele różnych możliwości.

Dlaczego więc wciąż w cichych sterylnych pomieszczeniach opuszczone zwierzęta cierpią mimo, iż można tego uniknąć, odpowiedź jest prosta - zwierzęta są tańsze, szybko się rozmnażają, NIE POTRAFIĄ KRZYCZEĆ!

Odsyłamy Was do stron największych organizacji światowych, abyście zapoznali się z obszernymi materiami, dowodami na to, iż w dziedzinie doświadczeń i testów jesteśmy jako gatunek ludzi okrutni wobec zwierząt, a ich ból i cierpienie jest jedynie tak naprawdę powodowany chęcią materialnych zysków nas ludzi. 

Jednak organizacje do walki z doświadczeniami na zwierzętach kładą coraz mocniejszy nacisk na niszczenie tak niehumanitarnych działań wobec zwierząt, mają  coraz więcej zwolenników i odnoszą coraz więcej sukcesów.

Już niebawem kraje Unii Europejskiej wprowadzą zakaz sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach. Czy naprawdę będzie to oznaczało, ze firmy kosmetyczne nie będą tego robiły? Nie sądzimy. Swoje laboratoria przeniosą prawdopodobnie w inne regiony świata, aby bez kontroli móc kontynuować swoją działalność. Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze życie drugiej istoty nie ma żadnego znaczenia.

Najskuteczniejszy sposób walki 
z wiwisekcją dostępny każdemu 
z nas

Nie kupujmy produktów firm, które takie testy na zwierzętach przeprowadzają, mówmy o tym głośno, pomóżmy Im!

Jeśli pracujesz w polskim laboratorium, ośrodku doświadczalnym, gdzie są przeprowadzane bezsensowne nieuzasadnione doświadczenia, czy testy na zwierzętach, a jesteś temu przeciwny to: zrób zdjęcia, zbierz materiały dowodowe ich przestępczej działalności wobec zwierząt i zgłoś to do nas - adres do korespondencji znajdziesz na dole strony.

Razem możemy coś osiągnąć, 
sam nie dasz rady! 


Miejmy nadzieje, że doczekamy chwili, kiedy pod wpływem bojkotu i protestów pojęcie wiwisekcja będzie już tylko historią.

Organizacje światowe na temat wiwisekcji: PETA  BUAV  NAVS
Uncaged Campaigns and vivisection