Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt

Strona główna

 
 

Nasi ludzie

Anna Chodakowska – prezes stowarzyszenia

Ania nigdy nie wie ile ma kotów choć miała też psa. Jednak pod sejmem jest dużo kocich nieszczęść bo najciemniej jest zawsze pod latarnią, a w tej okolicy mieszka Ania. Jej dom zamieszkują głownie kocie kaleki i kocie nieszczęścia brane wzięte przed laty z warszawskiego schroniska. Nie pytaj jej ile ma kotów bo prawdy nie powie :). Uważa, że dobrze robi jej praca fizyczna (gotowanie dla kotów oraz czyszczenie kuwet) podczas wkuwania na pamięć ról teatralnych. Walczyła o prawo do życia zwierząt z warszawskiego schroniska. Była przewodnicząca Społecznego Komitetu Obrońców Zwierząt w walce o zwierzęta z warszawskiego schroniska. Ania jest aktorką Teatru Narodowego. Wybrała role aktorki dramatycznej tak jak dramatyczne jest życie bezdomnych zwierząt.

Jeśli chcesz skontaktować się z Anią w sprawie zwierząt to dzwoń: (022) 621 63 96.

Aniela Roehr – wiceprezes stowarzyszenia
(złożyła rezygnację)


Aniela stara się pomagać zwierzętom tam gdzie jest. A ponieważ los skierował ją na długie lata do Kuwejtu to tam właśnie ratowała zwierzęta oczekujące na pomoc. Czynnie działała w organizacji zwanej ARK (Animal Rescue Kuwait) i dlatego coś z ARK w nazwie było jej zawsze bliskie. Przez rok do momentu powrotu do kraju przewodziła tej organizacji. Słynna była ze swoich stanowczych i radykalnych działań na rzecz zwierząt w Kuwejcie. Kuwejt odetchnął, gdy go opuściła, ale czy zwierzęta też? Wraz ze wspaniałą grupą działaczy międzynarodowych osiągnęli wiele postawionych sobie celów dla dobra zwierząt. Aniela zabrała dwie suki z Kuwejtu i wróciła do Polski, gdzie zaangażowała się w działalność TOZ, a później wraz z grupą innych osób powołali nową organizację Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt ARKA. W 2000 roku ukończyła w U.S.A organizowany przez The Humane Society of the United States kurs dotyczący zarządzania schroniskami „Adopcje i zachowania zwierząt”. W 2007 roku Aniela została nominowana do statuetki Serce dla Zwierząt miesięcznika Mój Pies i uhonorowana dyplomem za inicjatywę zorganizowania Ogólnopolskiego Dnia Sterylizacji Zwierząt. Prowadzeni tę akcję już 8 rok z rzędu. Zwierzęta Aniela to suka Fela i pies Fils oraz koty Filut, Tosia i Fiona. Oczywiście jak na promotorkę akcji sterylizacji przystało wszystkie jej pupile są wykastrowane.

Kontakt z Anielą: (022) 724 04 90 lub 609 075 026.

Monika Bednarek

Utrzymuje kontakty z organizacjami zachodnimi. W 2000 roku ukończyła w U.S.A kurs organizowany przez The Humane Society of the United States „Zarządzanie schroniskiem”. Jak kot lubi chodzić własnymi drogami, a ma z kogo brać przykład bo kotów ma chyba z osiem.
Kontakt: 601 252 598

Natalia Kulesza – skarbnik

Zarządza zwierzakami na terenie swojej Gminy - Ursus. Jest odpowiedzialna za dobrostan kotów wolno żyjących, pomaga karmicielkom kotów, utrzymuje ścisłą współpracę z wydziałem ochrony środowiska w Ursusie. 
Kontakt:  (022) 425 80 26

Elżbieta Stachowicz - sekretarz

Jej dom jest pełen zwierząt, głownie psiaków do adopcji.
Kontakt: (022) 841 9743

Maryla Chojnacka

Mieszka w Legionowie, a to okolice poza Warszawą, gdzie chętnie porzuca się warszawskie zwierzęta, więc w jej domu zawsze jakaś bieda znajdzie miskę z karmą. 
Kontakt: (022) 784 69 55.

Lucyna Zając

Bez kotów i interwencji nie widzi swojego życia, więc ma zawsze jakieś kociaki do adopcji, a i interwencji o 100 za dużo jak na jedną osobę. 
Kontakt: 606 893 755

Basia – webmaster

Zaprojektowała i wykonała stronę internetową stowarzyszenia. Dzięki niej wiele istnień psich i kocich zostało uratowanych, znalazło domy, jak również ich los zmienił się na lepsze - wszystkie akcje internetowe w obronie zwierząt to jej robota!