Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt

Strona główna

 
 

Okrutna prawda 
o pseudohodowlach!

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” 
źródło: Ustawa o Ochronie Zwierząt

Wymowa tych słów jest jednoznaczna: żadne zwierzę nie może i nie powinno być traktowane jak przedmiot, czy narzędzie do pozyskiwania korzyści finansowych. Nie może być ofiarą chłodnej kalkulacji i bezdusznych, urągających ludzkiej godności, poczynań mnożących się w naszym kraju pseudohodowców. Ludzi, którzy w pogoni za zyskiem skazują zwierzęta na cierpienie, samotność, choroby, traktują je jako materiał do reprodukcji i wykorzystują aż do utraty przez nie zdrowia. „Zużyte”, niekochane i chore zostają uśmiercane, porzucane lub oddawane do schronisk. Pseudohodowców nie interesują warunki w jakich spędzają swój tragiczny żywot ich zwierzęta, nie są świadomi faktu, że zwierzę ma swoje potrzeby, emocje, uczucia, że ono cierpi!!! To ich cierpienie jest często ukryte przed widokiem publicznym. Większość miejsc zwierzęcej kaźni usytuowanych jest w oddalonych od miast i wsi siedliskach, niewielkich osadach, gdzie sąsiad sąsiadowi „oka nie wykole”. Tam, właśnie odbywa się masowa produkcja, która ma przynosić tylko zysk i nic innego się nie liczy. Żyjemy niestety w kraju, gdzie dzieję się to za aprobatą lub przy beztroskiej niewiedzy powołanych do ochrony praw zwierząt instytucji, takich jak inspektoraty weterynaryjne.

Jeśli nie dowierzasz naszym słowom i w dalszym ciągu zamierzasz kupić sobie pupila (psa, kota) po rodowodowych rodzicach, bez metryki i tatuażu – bo tańszy a nie z zarejestrowanej w Związku Kynologicznym hodowli, to zobacz prezentowane przez nas zdjęcia. Zobacz, jak wygląda prawda o pseudohodowlach. Zobacz, w jakich warunkach trzymani są rodzice tych milutkich (na fotografiach) „rasowych” szczeniaków.

Spójrz w oczy tych zwierząt, które służą jako maszynki do rozmnażania i zadaj sobie pytanie:
„Czy warto wspierać finansowo takie miejsca, pomnażać i nakręcać tą spiralę okrucieństwa?”


Poprzednie zdjęcie
Następne zdjęcie

zdjęcia: Polska, Inspektorat TOZ Animals

Miej pełną świadomość tego, że jeśli kupisz takiego szczeniaka czy kociaka, to znaczy, że istnieje popyt na zwierzęta z takich miejsc - „produkcja będzie trwała nadal". Czy masz świadomość, że między innymi, przez takie Twoje decyzje, tak strasznie muszą cierpieć zwierzęta???

Ratujmy zwierzęta razem, nie kupuj zwierząt z nieznanego źródła. Zgłaszaj takie niehumanitarne hodowle do instytucji nadzoru jak i organizacji walczących o prawa zwierząt.

Zapoznaj się tez z pełną informacja co oznacza naprawdę pies/kot rasowy, z metryką i tatuażem.

Nie kupuj kota w worku!